

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Radiation Hardening | No |
| Contact Plating | Tin |
| Type | General Purpose |
| Output Current | 35 mA |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Number of Channels | 2 |
| Turn-On Delay Time | 45 ns |
| Operating Supply Current | 7.7 mA |
| Propagation Delay | 50 ns |
| Data Rate | 25 Mbps |
| Channel Type | Unidirectional |
| Nominal Supply Current | 7.7 mA |
| Isolated Power | No |
| Pulse Width Distortion (PWD) | 3 ns |
| Schedule B | 8542390000 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Operating Supply Voltage | 5.5 V |
Stock: 541
Distributors
pcbx
Unit Price$1.87824
Ext.Price$1.87824
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.87824 | $1.87824 |
| 10 | $1.58371 | $15.83710 |
| 25 | $1.43251 | $35.81275 |
| 50 | $1.29574 | $64.78700 |
| 100 | $1.17205 | $117.20500 |
| 300 | $1.12796 | $338.38800 |
| 500 | $1.08553 | $542.76500 |
| 1000 | $1.04760 | $1047.60000 |
